Lokalita Vackova

O lokalitě Vackov

Horní Žižkov v následujících letech čekají velké změny. Zatímco v oblasti Nákladového nádraží v návaznosti na Olšanskou ulici v příštích letech vznikne nová obchodní čtvrť, přilehlá lokalita Na Vackově zůstane klidným místem, určeným pro život a bydlení.


Dojezdové vzdálenosti

Staré město:  15 minut Václavské náměstí:  12 minut
Magistrála: 10 minut Karlův most:  17 minut
D1: 15 minut Čestlice/Průhonice  20 minut
D5:  25 minut (Makro, Aquapark):  20 minut
D8:  11 minut    
R10:  10 minut    
D11:  17 minut    
Městský okruh:  3 minuty    
Letiště Václava Havla:  31 minut    
Hlavní nádraží:  10 minut    
OC Flora:  6 minut    
OC Černý most:  17 minut    

Židovské pece

Malebný park Židovské pece získal svůj název podle někdejší usedlosti, která se zde nacházela. Není bez zajímavosti, že prostor dnešního parku byl nejvýchodnější částí vinice, kterou nechal založit císař Karel IV. Dnes se zde nachází místo pro příjemné pěší procházky, jízdu na in-line bruslích nebo na kole a celá řada perfektních dětských hřišť.


Žižkovský vysílač

Žižkovská televizní věž patří po Pražském hradu a Petřínské rozhledně k nejvýraznější dominantě Prahy. Se svou výškou 216 m se jedná o nejvyšší pražskou stavbu. Byl postaven v letech 1985 až 1992 podle návrhu architekta Václava Aulického. Na veřejně přístupné platformě se nachází restaurace a vyhlídková plošina - vidět je možné celou řadu míst Středočeského kraje a za dobrého počasí i hraniční hory České republiky.


Cyklostezka na Kralupské dráze

Někdejší kralupská dráha, která protínala vrch Vítkov tunelem, byla po zahájení provozu na tratích Nového spojení nahrazena cyklostezkou. Všichni milovníci sportu si tak mohou vyzkoušet tříkilometrový úsek vedoucí od Krejcárku přes bývalý železniční tunel a zářez na pomezí Žižkova a parku Vítkov až po Velkou Hrabovku. Cyklostezka končí na dohled od Hlavního nádraží u mostu nad Seifertovou ulicí.


Kino Aero

Jedno z nejcharizmatičtějších pražských kin. S dlouhou historií a jedinečnou atmosférou. Před filmem možnost občerstvení na zahrádce nebo u místního baru, stříbrné plátno posléze přiláká všechny milovníky kvalitní kinematografie. Legendární projekcí je Aero Naslepo s dobrovolným vstupným, kdy diváci neznají název filmu. Kosmopolitnější místo byste na celém Žižkově hledali marně.


Olšanské hřbitovy

Klidné a pietní prostředí Olšanských hřbitovů dotváří tichou tvář celé lokality. Svou rozlohou přes 50 hektarů patří k největším pražským hřbitovům. Je zde pochován např. spisovatel Karel Jaromír Erben, malíř František Ženíšek, zakladatel Sokola Miroslav Tyrš, student Jan Palach, obrozenec Josef Jungmann, herci Jan Werich s Jiřím Voskovcem, Vladimír Menšík nebo Ladislav Smoljak.


Nákladové nádraží Žižkov

Kulturní památka Nákladové nádraží Žižkov vznikla jako jedno z nejmodernějších světových městských překladišť na území někdejšího Červeného dvora při jižním okraji lokality Na Vackově. Náklady na výstavbu celého komplexu, který byl uváděn do provozu v průběhu 30. let minulého století, dosáhly v té době na astronomických 100 milionů korun. Dnes je v lokalitě nádraží uvažována revitalizace celého prostoru v souladu s jeho památkovou hodnotou.


Balkán

Park na Balkáně je perfektní lokalitou pro výkonnostní běh nebo cyklistiku. Jeho stinné svahy zvedající se nad studánku ovšem nabízí pěkné příležitosti také pro vycházky a pikniky. Zájemce o netradiční sporty mohou využít discgolfové hřiště, ti, kteří holdují tradičnějším sportům zase venkovní bazén.

CENTRUM NA DOHLED
PŘÍRODA NA DOSAH

Pár minut jízdy od okraje městského centra. V místě, které se bude dynamicky měnit v novou velkoměstskou čtvrť. A přesto ve skrytu, obklopen parkem a původní zástavbou, která mu dává neměnný komorní rezidenční charakter. Vackov je jedno z mála míst, které má z duše Prahy od všeho kousek.


Kam dál?

www.intelioBOX.com

Všechny uveřejněné vizualizace jsou pouze ilustrativní a mohou se v průběhu času změnit.